Nowoczesny design w budownictwie

Podążając za trendami w budownictwie przybywa apartamentowców i zabudowań w stylu modernistycznym. Nowoczesny design, minimalistyczna forma i królestwo betonu to cechy charakterystyczne współczesnych miast. Budownictwo mieszkaniowe nie zachwyca swym urokiem, aczkolwiek są osoby, którym ten chłodny metaliczny futuryzm się podoba. Niemniej to nie bryła ani wykończenie XXI wiecznych blokowisk martwi a jakość budownictwa i jego funkcjonalizm.

Nowoczesny design rezygnuje się z wypracowanych i sprawdzonych rozwiązań

W imię minimalizmu rezygnuje się z wypracowanych i sprawdzonych układów architektonicznych na rzecz mało praktycznych rozwiązań sprawdzających się głównie w zabudowie z przeznaczeniem do zasiedlenia we dwoje maksimum. Zapomina się o dzieciach, rodzinach, nie tylko w kontekście wielkości mieszkań, ale również infrastruktury otaczającej bloki. Zabudowania dodatkowo przerażają zamknięciem, otoczeniem terenu wysokim murem, w imię prywatności.

Nowoczesny design podoba się osobom młodym

Nowoczesny design podoba się osobom młodym, kiedy przeglądają foldery świeżo zbudowanych domków szeregowych i mieszkań, niemniej kiedy zastanowić się nad tym w jakich miejscach są one lokalizowane, często bez dojazdowej drogi, bez dostępu do komunikacji miejskiej, sklepów, placówek edukacyjnych itp. to cena metra kwadratowego proponowana przez dewelopera jest znacząco przesadzona.

Płacimy nie rzadko wyłącznie za wygląd. Który po roku, czy dwóch już nie jest tak nieskazitelny. Bo ściana pęka, elewacja budynku się brudzi, a domofon przestał działać. Planując zakup mieszkania warto jest poddać analizie bez emocji ceny deweloperskie z kosztami, jakie musielibyśmy ponieść aby zbudować dom lub też kupić mieszkanie na przykład w kamienicy.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top