Beskidzkie atrakcje: Brenna

Jest jedną z popularniejszych miejscowości turystycznych, jakimi przyciąga turystów Beskid Śląski. Brenna to idealne miejsce na rodzinne wczasy w górach oraz doskonały punkt wypadowy dla tych, którzy stawiają na piesze wycieczki. Doskonałe zagospodarowanie sprawia, że tanie noclegi można tu znaleźć bez problemu o każdej porze roku, a liczne atrakcje pozwalają każdemu turyście spędzić tu wolny czas w ciekawy sposób.

Jakie oferty wypoczynku cieszą się tu największym powodzeniem? Co sprawia, że Beskid Śląski i leżąca na jego terenie Brenna są tak chętnie odwiedzane przez turystów?

Brenna to przede wszystkim atrakcyjne położenie, dzięki czemu w miejscowości tej zaczyna się wiele szlaków pieszych i rowerowych. Dzięki nim można się wybrać na wycieczkę na Błatnią i Równicę, dzięki nim można wędrować w rejonie Klimczoka i Szyndzielni.

Brenna to miejsce, w którym wciąż żywa jest góralska tradycja

Sama miejscowość też ma się czym pochwalić. Brenna to nie tylko popularne letnisko, ale i miejsce, w którym wciąż żywa jest góralska tradycja. Tu przecież od XV/XVI wieku urzędowali pasterze wołoscy, którzy wprowadzali na terenie polskich gór gospodarkę pasterską. To dzięki nim powstawały tu szałasy pasterskie, dzięki nim popularny stał się wypas owiec na beskidzkich halach. Brenna była też swego czasu ważnym ośrodkiem przemysłowym, na terenie którego istniała dobrze prosperująca huta szkła.

Dziś jest to przede wszystkim popularne letnisko oraz ośrodek turystyczny, który dla miłośników gór i aktywnego wypoczynku jest miejscem atrakcyjnym i latem, i zimą. Stadnina koni, wyciągi narciarskie oraz przystań kajakowa – oto atrakcje, z których mogą korzystać turyści spędzający czas w tej górskiej miejscowości.

Brenna to mnóstwo atrakcji krajoznawczych i zabytków

Nie brak tu również atrakcji krajoznawczych i zabytków, którym w czasie wycieczki po tej części Beskidów z pewnością warto poświęcić nieco więcej uwagi. W centrum miejscowości warto zatem zwiedzić kościół św. Jana Chrzciciela z XVIII wieku, którego wieża zajmuje ważne miejsce w lokalnej panoramie. Nie brak też na terenie Brennej dawnych chat, które wciąż urzekają swym charakterem.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top