Cieszyn wypoczynek po słowiańsku

Kultura Słowian to fascynująca tradycja, którą interesuje się coraz więcej osób nie tylko tych związanych naukowo z etnologią i kulturoznawstwem. Cieszyn jest szczególnym miejscem na szlaku poznawania kultury słowiańskiej. Poza reliktami historii warto w Cieszynie wziąć udział w warsztatach rekonstruktorskich, jakie są prowadzone cyklicznie przez stowarzyszenia lokalne krzewienia kultury i ochrony dziedzictwa.

Weź udział w warsztatach rekonstruktorskich

Gdy zdecydujemy się na warsztaty, wówczas potrzebną będą nam noclegi w Cieszynie. Możemy skorzystać w tej sytuacji z hoteli czy moteli. Jak i prywatnych kwater i pensjonatów. Im bliżej centrum miasta tym ceny będą wyższe, chociaż często okazyjnie można znaleźć pokoje na starówce za przysłowiowe grosze.

Kilkudniowe spotkania pozwolą nam zobaczyć jak żyli Słowianie niegdyś, czym się posługiwali, jak się bawili, jaką posługiwali się bronią itp. To cenne doświadczenie, zwłaszcza dla pasjonatów.

Poznaj klimat Cieszyna

Poza warsztatami w Cieszynie mamy dostęp do wielu muzeów, między innymi drukarstwa, browarnictwa, książnicę itd. Z pewnością będziemy mieli co robić popołudniami, zwłaszcza iż niemal na każdym kroku wita nas galeria sztuki lub rzeźby. Dodatkowo nie brakuje tutaj klimatycznych kawiarni i restauracji serwujących lokalne potrawy. Możemy tutaj skosztować polskiej, jak i czeskiej kuchni. Wystarczy przejść przez Olzę po moście granicznych, aby napić się czeskiego piwa. Lub zjeść typowo czeski knedlik bądź smażony ser.

Cieszyn zaprasza starszych i młodszych bez wyjątku. Dla każdego jest tutaj rozrywka. Więcej informacji na temat miasta znajdziesz tutaj: https://www.cieszyn24.eu

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top