Czyste ogrodzenie jak o nie dbać?

Bez względu na to czy ogrodzenie posesji wykonane jest z kamienia, klinkieru, metalu czy drewna zawsze wymaga ono pielęgnacji i odświeżenia. Mycie i malowanie elewacji czy ogrodzeń to usługi wciąż rzadkie, chociaż zdobywające coraz większą popularność na rynku. Czasem nie ma potrzeby, by ogrodzenie wymieniać na nowe, czy też go malować. Kiedy wystarcza mycie ogrodzenia można niedużym kosztem zadbać o obejście. Przede wszystkim należy pamiętać by nie dopuścić do zaniedbania, bowiem niemalowane latami ogrodzenie będzie wymagało o wiele większego wkładu pracy przy jego odnowieniu a może również wskazywać na konieczność jego wymiany bez możliwości remontu czy renowacji.

Nowoczesne ogrodzenie

W nowych obiektach ogrodzenia są zwykle metalowe lub kute. Jednak nie zawsze. Mimo iż ogrodzenia malowane są proszkowo, to ulegają reakcji w wyniku nasłonecznienia i kolor ogrodzenia potrafi wyblaknąć. W rezultacie kolejne malowanie ogrodzeń musi być przeprowadzone tradycyjnie. Prócz pędzla mamy możliwość użycia pistoletu. Kolor ogrodzenia można zmienić lub pozostawić taki sam jak dotychczas. W przypadku tej drugiej opcji oszczędzając na kosztach można jedynie pomalować te miejsca które tego wymagają. Malowanie ogrodzeń poza funkcją estetyczną ma też ogromne znaczenie dla eksploatacji materiału. Farba tworząc powłokę na metalu chroni ogrodzenie przed korozją. Również drewniane ogrodzenia należy impregnować na bieżąco. Impregnat jakim jest ogrodzenie pomalowane przez wykonawcę, producenta przeznaczony jest na kilka lat. Po tym czasie drewno należy pomalować ponownie drewnochronem, by nie zbutwiało.

Mury, murki i ozdobne słupki

Słupki ogrodzeniowe wykonuje się w różnej technice. Często są to tradycyjne słupki murowane które obłożono klinkierem lub ozdobnym kamieniem, budowano je również z kamienia metodą klinowania. Ostatnimi czasy modne stały się słupki i murki gazonowe wypełnione kamykiem otoczakiem lub innym tego typu. Zwłaszcza te ostatnie pięknie prezentują się tuż po zamontowaniu, jednak z czasem mogą zachodzić nalotem wilgoci lub zwyczajnie się zbrudzić. Trudno jest mówić o malowaniu kamienia, gazonów, czy nawet klinkieru.

W tym wypadku egzamin zdaje mycie ogrodzeń pod ciśnieniem. Nie zawsze efekt jest stuprocentowy, jednak z pewnością ogrodzenie zyskuje na swej estetyce. Należy zauważyć iż ciśnienie w wężu ogrodowym nie zapewni nam wyczyszczenia zakamarków i szczelin ogrodzenia. Ku temu niezbędne są specjalne środki chemiczne oraz profesjonalne myjki ciśnieniowe.

Jeśli Twój płot wymaga odnowienia to szybkie i profesjonalne mycie i malowanie elewacji oraz ogrodzeń zapewni Ci firma FAS-MAL

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top