Gdańsk – dobry pomysł na weekend

Podróże to doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu aktywnie i ciekawie. Wyjazd do Gdańska może być zarówno wypadem rozrywkowym, jak również mieć charakter edukacyjny, wychowawczy. Zwiedzanie Gdańska pozwoli przybliżyć nam historię regionu, zwyczaje, tradycje itp. Bardzo często Gdańsk jako cel wyjazdowy pojawia się u osób wybierających się nad morze, czy to po drodze czy jako przerywnik w pobycie to świetny pomysł.

Weekend pełen atrakcji

W Gdańsku znajdziemy atrakcje dla osób o różnych zainteresowaniach, w każdym wieku. To raj dla maluchów jak i nastolatków, to także rewelacyjna propozycja dla seniorów, zakochanych, czy pasjonatów kulinariów, architektury oraz sztuki. W Gdańsku masz okazje się dobrze zabawić, spędzić noc w klimatycznych kwaterach, zjeść niebywale pyszną rybę, jak również zrobić zakupy. Tak rozległa oferta turystyczna Gdańska zachęca nie tylko Polaków do przemierzania dalekiej drogi ale także zachęca obcokrajowców do wypadu na weekend w Gdańsku. Tanie loty z wielu lotnisk Europy wprost do Gdańska są nie do przeoczenia.

Urocza starówka

Gdańsk to jedno z najstarszych miast Polski, stolica województwa pomorskiego, ma ono swój niepowtarzalny urok. Położenie nad samym morzem, nad Zatoką Gdańską potęguje klimat miasta pełnego tajemnic wartych odkrycia. Deptak z historyczną zabudową, zabytkami architektury zachwyca fosami i licznymi kafejkami, restauracjami w których możemy zjeść lokalne specjały.

Bursztyn

Jednym ze skarbów miasta Gdańsk jest bursztyn. To tutaj odbywają się międzynarodowe targi bursztynu oraz wyrobów bursztynowych. Bursztynki są symbolem turystów odwiedzających miasto. Na każdym starganie z pamiątkami możemy kupić bursztyn w każdej postaci od drobiazgów takich jak bransoletki po piękne formy artystyczne odlane z bursztynu. Wszystkim, którzy cenią sobie błyskotki ten aspekt urokliwego Gdańska zapewne się spodoba.

Targ rybny i nie tylko

Jak w każdym mieście portowym i tutaj odbywa się targ rybny, gdzie można nabyć świeżo złowione ryby, jak również już przetworzone wyroby rybne. To niecodzienne miejsce zwłaszcza dla osób które do Gdańska przyjechały z dalekich zakątków kraju. Ryby należy skosztować będąc nad morzem, a tutaj w Gdańsku okazji do skosztowania i delektowania się smakiem ryb, dań na bazie ryby jest całe mnóstwo.

Weekend to za mało na Gdańsk

Wiele osób wracając z weekendowej wycieczki do Gdańska podkreśla, iż brakło im czasu na zobaczenie wszystkich pereł miasta. Faktycznie weekend to za mało aby zaznajomić się z Gdańskiem. Oczywiście spacer po największych atrakcjach nie zajmie nam dłużej niż popołudnie, niemniej warto jest zgłębić wiedzę dotyczącą każdego z zabytków i atrakcji, chociażby po to by je dobrze zapamiętać.

Więcej na temat miasta Gdańsk przeczytasz tutaj: https://www.tematowisko.pl/gdansk-odkryj-magie-starych-miast

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top