Lustro w domu ozdobą nie tylko łazienki

Bez wątpienia zwierciadło to ważny element wyposażenia każdego domu, ale nie tylko domu. Przecież nie można temu zaprzeczyć, że lubimy się przeglądać w lustrze. Dzięki odbiciu lustrzanemu możemy poprawić makijaż czy ocenić swój wygląd. Dlatego warto jest mieć zarówno podręczne lusterko, jak też lustro w domu w którym zobaczymy całą swoją sylwetkę.

Chociaż najbardziej typowym miejscem dla lustra w domu jest łazienka, gdzie korzystamy z lustra przy porannej toalecie, to zwierciadła przydają się również przy wyjściu z domu, w garderobie czy sypialni. Na pewno lustra pełnią też funkcje dekoracyjną. Większość luster dysponuje ozdobnymi ramami i ciekawą oprawą które razem w całości tworzą interesujący dodatek aranżacyjny.

Lustra na wymiar

Poza lustrami dostępnymi w bardzo szerokiej gamie produktów powszechnie stosuje się też lustra na wymiar. To rozwiązanie w szczególności dla osób o wysokich wymaganiach potrzebujących luster o nietypowym wymiarze bądź kształcie. Szklarze zapewniają najróżniejsze projekty luster wycinanych precyzyjnie, docinanych pod wymiar itd. Przy obecnej technologii możemy zamówić sobie dowolne lustro. Dlatego też mając nudne meble, czy pustą przestrzeń nad łóżkiem, komodą warto pomyśleć o zmianie w postaci designerskiego lustra.

Ciekawe oprawy luster

Z pewnością lustro samo w sobie nie jest niczym nadzwyczajnym, ale odpowiednio wyeksponowane i stosownie oprawione może być piękną i elegancką ozdobą domu. Najczęściej w nowoczesnych projektach wnętrza, dominują lustra bez ramy, minimalistyczne w formie. Ponieważ wbrew pozorom lustro bez ramy, o odpowiednim kształcie może pięknie się prezentować. Mimo wszystko wiele luster posiada oprawę czy to drewnianą czy metalową, mniej lub bardziej delikatną. Wciąż w stylu retro, antycznym stosowane są rzeźbione ramy złocone, w których są zamieszczane zwierciadła. Lustra tego typu nie wpasują się w nowoczesne wnętrza ale mogą zostać wkomponowane w klasyczny styl wystroju.

Małe również jest piękne

Niewątpliwie lusterko do ręki, kosmetyczne czy też lustro do toaletki to w dalszym ciągu lustra. O nie także warto zadbać, by były ciekawe, praktyczne i funkcjonalne. Dlatego czasem niewielkie lusterko okazuje się naszym ulubionym. Ustawienie lustra może przemawiać za tym, że właśnie z tego mniejszego, będącego pod ręką wygodniej nam korzystać niż z kilku innych jakie posiadamy w domu.

Lustra w domu sposobem na małą przestrzeń

Lustra w domu polecane są przede wszystkim tam gdzie panuje uczucie ciasnoty. W przestrzeniach małych, gdzie miejsca jest niewiele lustro może sprawić wrażenie, że przestrzeni jest dwa razy więcej. Dzięki dużym lustrom stworzyć można głębię uzyskując efekt iluzji. To częsty zabieg projektantów, który można z powodzeniem spróbować zastosować samodzielnie.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top