Mycie elewacji – sposób na pozbycie się robactwa i brudu

Nie musisz zmieniać domu, sprzedawać go, ani się przeprowadzać. Wystarczy malowanie elewacji, lub też jej profesjonalne mycie, aby dom odzyskał swój pierwotny urok, by był czysty i atrakcyjny. Współcześnie dostępne techniki odnawiania elewacji pozwalają na bezinwazyjne, stosunkowo szybkie mycie elewacji wodą pod ciśnieniem, jak też gorącą parą. Zanim jednak zdecydujemy się na mycie elewacji warto jest poprosić o wycenę usługi i ocenę możliwości wykonania prac. Nie wszystkie zabrudzenia są do usunięcia nawet przy pomocy specjalnej chemii budowlanej.

Zabrudzenia bitumiczne

Bardzo często elewacja do wysokości okien parterowych brudzi się nam od podłoża, pyłu, deszczu ale także od węgla składowanego w pobliżu lub zrzucanego wprost do kratek piwnicznych. Niestety nie każda elewacja da się doczyścić z tego typu zabrudzeń. Jeżeli tak się okaże pozostaje nam malowanie elewacji lub jej renowacja i wymiana. Bardzo trudnymi do usunięcia zabrudzeniami są plamy z materiałów bitumicznych, a przede wszystkim ze smoły, płynnego asfaltu itp. w takich przypadkach pozostaje nam jedynie wymiana elewacji na uszkodzonym fragmencie.

Zazielenienie, mech i pasożyty

Bardzo trudnym problemem a niezwykle częstym jest rosnący mech na ścianach budynków, jak również umiejscowienie gniazd robactwa, pająków i innych siedlisk organizmów żywych uszkadzających elewacje budynku. Systematyczne odświeżanie elewacji zwykłą wodą to metoda zawodna, aczkolwiek gdy problem nie jest duży może okazać się pomocna. W przypadku większych trudności warto pokusić się o pomoc chemii. Spryskanie elewacji środkiem owadobójczym pozwoli na oczyszczenie jej z lęgowisk. Jeśli zaś problem tyczy się mchu oraz wilgoci przemyśleć należy nie tylko zabezpieczenie chemią przeciwgrzybiczną ale również docieplenie ściany, bądź jej lepsze doświetlenie. Samo malowanie elewacji w tym wypadku jest środkiem doraźnym. Niestety już w miesiąc potrafi pojawić się na nowo zazielenienie, dlatego warto usunąć przyczyny zamiast skutków tego zjawiska.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top