Polskie góry – praktyczny przewodnik

Dlaczego warto jeździć w Polskie góry? Bo nic nie da nam takiego poczucia obcowania z żywą, kompletną przyrodą, jak góry! Polskie szczyty zachwycają turystów nie tylko z naszego kraju, ale i z całego świata. Nie trzeba być alpinistą, by spakować plecak i wyruszyć na szlak!

Jak przygotować się do wyprawy w góry

Bez względu na porę roku i miejsce, w które się wybieramy, zawsze należy mieć ze sobą odpowiednie ubranie. Podstawą są dobre buty trekkingowe – również latem. Powinny być ciepłe, stabilne i antypoślizgowe. Muszą także porządnie stabilizować kostkę i nie obcierać. Przydadzą się też wygodne nieprzemakalne spodnie oraz bluzy polarowe i nieprzemakalna kurtka. W zależności od pory roku należy jedynie zabrać ze sobą coś do ochrony głowy – przed mrozem lub słońcem, a także odpowiednią kurtkę, szalik czy rękawice. Okulary przeciwsłoneczne należy mieć ze sobą w górach o każdej porze roku! Szlak to nie pokaz mody – modne szpilki czy zwiewna sukienka nikogo tu nie zachwycą, a jedynie wprowadzą w osłupienie. Wychodząc na szlak warto zapakować do plecaka mapę, naładowany telefon, latarkę i prowiant. W zależności od tego jak długą trasę planujemy, może przydać się też śpiwór i mata.

Które Polskie góry są warte polecenia

Zarówno latem jak i zimą, Beskid Żywiecki i Beskid Śląski są pełne atrakcji dla turystów. Turyści spragnieni ciszy, spokoju i relaksu w głuszy mogą wybrać się na któryś z mniej uczęszczanych szlaków. Spacery po górach to z pewnością jedno z najprzyjemniejszych doświadczeń w życiu człowieka. Pozwalają na zadumę, każą się zastanowić nad pewnymi istotnymi sprawami, dają odpocząć od wielkomiejskiego zgiełku.

Spragnieni wrażeń mogą wybrać się na stok i spróbować swoich sił na nartach – oczywiście zimą. Świetnie zorganizowane wyciągi narciarskie są zawsze oblegane zimową porą. Jazda na nartach to jeden z najprzyjemniejszych sportów. Latem również jest co robić – spływy kajakowe, ścieżki rowerowe i wypożyczalnie rowerów są zawsze pełne turystów, którzy nie lubią biernie wypoczywać. Można też spędzić miło czas w parkach linowych – to świetna rozrywka dla całej rodziny!

Baza noclegowa

Bez względu na to, czy wybieramy Tatry, czy Beskidy, zawsze mamy do wyboru szeroką bazę noclegową. Znajdziemy tutaj zarówno luksusowe, doskonale wyposażone hotele ze SPA i basenami, jak również skromne, rodzinne pensjonaty z domową kuchnią. Po całym dniu zwiedzania regionalnych zabytków i korzystania z tutejszych atrakcji, turyście należy się w pełni zasłużony wypoczynek. Polskie góry oferują szeroką bazę noclegową która pozwala wybrać idealne dla nas miejsce – pod względem ceny czy atrakcyjności lokalizacji.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top