Przedłużanie włosów na zimno – Metody

Przedłużanie włosów na zimno to metoda która nie wykorzystuje urządzeń wytwarzających wysokie temperatury do łączenia zgrzewów. To bardzo korzystne, ponieważ nie uszkadza struktury włosów, które nie lubią gorąca. Z drugiej jednak strony są to metody nieco mniej precyzyjne, zapewniające mniejszą trwałość.

Klipsy, taśmy, mikroringi

Przedłużanie włosów na zimno jest metodą, która uwzględnia różne sposoby przyczepiania pasm sztucznych do pasm naturalnych bez użycia gorąca. W zastępstwie używa się różnych zacisków, które w sposób mechaniczny mają przywrzeć do włosów i stać się ich przedłużeniem. Takie metody są bardzo popularne. Często jednak wymagają konieczności układania fryzury każdego dnia od nowa, by miejsca łączeń nie były widoczne. Odpowiednio dobrane do włosów klipsy, taśmy lub mikroringi przyczepia się tuż przy skórze głowy razem z doczepką do naturalnego pasma włosa. Następnie porządnie dociska i reguluje wysokość zacisku. Chodzi o to, by zaciski nie zsunęły się podczas normalnego noszenia fryzury. Wtedy istnieje ryzyko wystąpienia nierówności długości pasm na włosach. Takie przedłużanie włosów wymaga ogromnej, wręcz chirurgicznej precyzji fryzjera. Musi on bardzo starannie rozdzielić włosy na pasma i jedno po drugim wykonywać doczepki. Często takie przedłużanie trwa dość długo. Jest jednak atrakcyjne cenowo, więc decyduje się na nie dużo kobiet.

Laserowe lub ultradźwiękowe przedłużanie

Jedną z metod przedłużania włosów na zimno jest wykorzystanie urządzenia emitującego promieniowanie laserowe lub ultradźwięki. Takie promieniowanie wnika głęboko w strukturę włosów naturalnych, rozpuszcza pewne ich składniki i sprawia, że stają się one bardziej podatne na przyłączenie do siebie włosa sztucznego. Takie przedłużenia są wyjątkowo płaskie, mało wyczuwalne pod palcami. Idealnie nadają się do tej metody pasma włosów naturalnych. Szczególnie preferują tę metodę osoby, którym zależy na jak najbardziej naturalnym efekcie i najwyższej trwałości. Poza tym, włosy łączone tą metodą są bardzo łatwe w pielęgnacji – podobnie jak nasze własne włosy.

Przedłużanie włosów na zimno – Zalety

Metody przedłużania włosów na zimno są jednymi z najbardziej wydajnych. Zdobywają coraz większą popularność. Pozwalają one uzyskać jak najciekawszy efekt przy jak najmniejszym nakładzie pracy. Poza tym – nie pozostawiają skutków ubocznych. Niszczą włosy zdecydowanie mniej niż metody gorącego przedłużania.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top