Szczyrk 6 miejsc które trzeba zobaczyć

Jest jednym z najważniejszych ośrodków turystycznych na terenie Beskidu Śląskiego, który przyciąga i piechurów, i miłośników sportów zimowych. Szczyrk to miasto, na terenie którego możemy miło i pożytecznie spędzić wolny czas, i to bez względu na porę roku. Z jakich atrakcji mogą skorzystać ci turyści, którzy postanowili spędzić urlop właśnie w tym miejscu? Oto najważniejsze punkty, których w trakcie wycieczki po Szczyrku nie można pominąć.

1. Skrzyczne – nie tylko dla piechurów i narciarzy

Głównym celem górskiej wycieczki w rejonie Szczyrku jest Skrzyczne – najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego, który przyciąga swą charakterystyczną sylwetką. Góra ta jest atrakcyjnym celem dla piechurów i miłośników kolarstwa górskiego, wielką popularnością cieszy się ona również wśród narciarzy. Wyciąg krzesełkowy, z którego mogą tu korzystać turyści i narciarze, pozwala każdemu z nas szybko dotrzeć na szczyt Skrzycznego i nacieszyć się pięknymi panoramami Beskidu Śląskiego i Beskidu Małego.

2. Sanktuarium Matki Bożej Szczyrkowskiej „Na Górce”

Turyści, którzy postanowią wybrać się ze Szczyrku na Klimczok, będą mogli po drodze odwiedzić słynne Sanktuarium Matki Bożej Szczyrkowskiej „Na Górce”. Powstało ono w miejscu, w którym pod koniec XIX wieku 12-letniej dziewczynce miała się objawić Matka Boska. Dziś jest to miejsce chętnie odwiedzane i przez pielgrzymów, i przez tych, którzy w Szczyrku postanowili spędzić urlop.

3. Perła drewnianej architektury

Sanktuarium św. Jakuba Apostoła to kolejna atrakcja, która może oczarować i wiernych, i tych, którzy stawiają na zabytkowe budowle. Drewniany kościół z końca XVIII wieku kusi swą sylwetką oraz cennym wyposażeniem.

4. Skocznie narciarskie „Skalite”

To jeden z symboli Szczyrku oraz atrakcja, której swój czas bardzo chętnie poświęcają i miłośnicy sportów zimowych, i ci, którzy w trakcie spaceru po mieście chcą zobaczyć coś ciekawego. Historia tego obiektu zaczyna się w 1937 roku, kiedy to powstała skocznia „Skalite”. Po II wojnie światowej została ona rozbudowana, a w początkach XXI wieku doszło do znacznej rozbudowy tego kompleksu. Dziś tworzą go trzy skocznie, dzięki którym Szczyrk stał się miejscem organizacji wielu ważnych zawodów sportowych.

5. Plac św. Jakuba

Centrum Szczyrku może się pochwalić pięknym placem – miejscem chętnie odwiedzanym przez tych, którzy chcą odpocząć w pięknej scenerii. Ławki, zieleń i fontanna – oto niewielkie dodatki, dzięki którym ten plac staje się miejscem bardzo chętnie odwiedzanym i przez mieszkańców Szczyrku, i przez spędzających tu urlop turystów.

6. Ścieżka dla spacerowiczów

Ścieżka rowerowo-piesza nad Żylicą to propozycja dla tych, którzy nie chcą się przemęczać, a jednocześnie chcieliby spędzić w ciekawy sposób czas na świeżym powietrzu. Ścieżka ta prowadzi turystów brzegami rzeki Żylicy od centrum, aż do Amfiteatru „Skalite”. W trakcie tego spaceru można nacieszyć się pięknymi widokami, a jednocześnie zapoznać z takimi atrakcjami, jak słynne skocznie „Skalite” oraz Centralny Ośrodek Sportu, przy którym działa Ośrodek Przygotowań Olimpijskich.

Liczne atrakcje oraz doskonałe zagospodarowanie sprawiają, że Szczyrk staje się doskonałym miejscem na rodzinny urlop w górach. Tu każdy turysta może miło spędzić wolny czas, ciesząc się pięknymi widokami i cennymi zabytkami.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top