Znane i nieznane szlaki turystyczne – Mała Czantoria

By odkryć piękno natury, zwiedzić dotąd nieznane miejsca nie trzeba daleko wyjeżdżać. Polska to malowniczy kraj, w którym znajdziemy zarówno piękno gór jak i podziwiać uroki wybrzeża możemy.

Będąc w Beskidach warto przejść się szlakiem na Małą Czantorię. Kiedy tłumy szturmują kolejkę linową na główny szczyt i schronisko warto wybrać inną, mniej znaną i uczęszczaną drogę a równie piękną i co ważne przystępną, nawet dla kilkuletnich dzieci. Zimową porą skorzystać można ze stoku a także z hotelu, który usytuowany jest na uboczu u podnóża kolejki na sam szczyt.

Wejście na Poniwiec charakteryzuje się stosunkowo niewielkimi przewyższeniami a dla mniej aktywnych oferuje wjazd kolejką, która świeci pustkami i jest wiele tańsza niżeli słynna kolejka na Czantorię. Na szczycie Małej Czantorii znajduje się punkt gastronomiczny, który może być doskonałym przystankiem w drodze na Wielką Czantorię. Z Małej Czantorii roztacza się piękny widok zarówno na czeską stronę Beskidów jak i panoramę Ustronia. Ze szczytu można udać się spacerem szlakiem na Wielką Czantorię, który jest wyjątkowo łatwy do pokonania. Droga ta trwa około 40 minut wolnym spacerem po grani z niewielkim wzniesieniem, po drodze miniemy punty gastronomiczne czeskie jak i polskie.

To doskonała alternatywa dla tych, którzy stronią od tłoku, a cenią sobie kontemplację przyrody, jak również dla tych którzy szukają urozmaicenia w wędrówkach po górach mając już wielokrotnie zaliczone wejście i wjazd na Wielką Czantorię.

Scroll to Top