Dzwonimy po pomoc drogową

Dzwoniąc na telefon pomocy drogowej poproszeni zostaniemy o opis usterki, jak i lokalizacji w której się znajdujemy. Dodatkowo należy przygotować sobie dane z dowodu rejestracyjnego potrzebne do zakupu lub zabrania z warsztatu ewentualnych części zamiennych do naprawy. Podstawowymi informacji będą marka i model pojazdy, jego rocznik. Kluczowe informacje to objawy usterki, jak również w zależności od uszkodzenia pojemność silnika, moc, czy rodzaj paliwa.

Z naszej strony warto jest dopytać w jakim czasie mamy oczekiwać na pomoc drogową, czy winniśmy jakoś pojazd zabezpieczyć. Czasem zostaniemy pokierowani telefonicznie, jak możemy naprawić usterkę samodzielnie lub poproszeni o sprawdzenie czy na przykład są sprawne bezpieczniki, czy jest dostateczny poziom oleju, płynu, czy jakiś płyn nie wycieka itp.

Co za tym idzie dobrze jest mieć możliwość poruszania się wokół samochodu z telefonem i zapewnioną dobrą łączność. Rozmowa nie powinna trwać zbyt długo, aczkolwiek wiele zależy od sytuacji. Zapewne będziemy winni podać swoje dane osobowe, czasem również numer rejestracyjny samochodu.

1 thoughts on “Dzwonimy po pomoc drogową”

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top