Chorwacja, urok tysiąca wysepek

Braterstwo słowiańskiej duszy oraz stosunkowo niewielka odległość sprawia, iż Polacy chętnie i często odwiedzają Chorwację. Promowana jako destynacja dla każdego przyciąga wielu turystów swoimi zabytkami oraz urokiem przyrody, niecodziennymi widokami, górami oraz wyspami.

Wbrew powszechnej opinii Chorwacja nie jest krajem adresowanym rodzinom. Skaliste i często dzikie Wybrzeże Dalmatyńskie to raj dla żeglarzy, osób aktywnych ceniących sobie uroki sportów wodnych, w tym nurkowania. To istny raj dla tych turystów, którzy wyjeżdżają do Chorwacji w celach poznawczych, zwłaszcza zwiedzania przyrodniczych atrakcji w postaci parków przyrody, czy licznych wysepek wzdłuż wybrzeża.

W Chorwacji zobaczyć można zarówno zabytki architektury (Zagrzeb, Dubrownik, Zadar) jak i ujrzeć bogactwo natury, jej siłę i piękno chociażby odwiedzając zespół wodospadów i jaskiń w Parku Narodowym Jezior Pilitwickich., Niestety niewielkie plaże, zwłaszcza te piaszczyste są oblegane przez turystów powodując tłok i dyskomfort odpoczynku, za to doskonale wyposażone mariny oferują wypożyczalnie żaglówek, jachtów i motorówek pozwalających podziwiać Chorwację zupełnie z innej perspektywy, która zapewnia doskonałe widoki zapierające dech w piersi oraz niezapomniane chwile.

Żeglowanie pomiędzy wysepkami to świetny sposób na spędzenie urlopu na morzu a zarazem nieopodal lądu. Swoim urokiem czaruje turystów Wyspa Pag z unikatowym krajobrazem księżycowym, jak również Wyspa Krk, będąca największą wyspą Morza Adriatyckiego z szeregiem zabytkowych miejscowości i dziedzictwem kulturowym.

Scroll to Top