Hydrauliczny młot do minikoparki.

Minikoparka to bardzo dobry sprzęt dla większości firm budowlanych, nawet dla tych bardzo małych. Pozwala na przyspieszenie realizacji wielu robót, a w niektórych przypadkach wręcz je umożliwia. Odciąża znacznie pracowników, dzięki czemu mogą zająć się innymi, bardziej istotnymi zadaniami. Dodatkowo, można ją wyposażyć w hydrauliczny młot do minikoparki, który poszerza jej funkcjonalność. Poprzez młot do minikoparki, będzie można pokonywać wiele przeszkód, których normalnie nie da się ominąć. Przyjrzyjmy się zatem nieco bliżej kwestii eksploatacji minikoparki wraz z młotem hydraulicznym, w toku normalnych robót budowlanych.

Przydatność minikoparki.

O tym, że minikoparka w firmach budowlanych będzie bardzo przydatna, chyba nie trzeba nikogo zanadto przekonywać. Wystarczy pomyśleć o realizacji linii wodociągowych i kanalizacyjnych a od razu widać zastosowanie. W trakcie tego typu robót, trzeba także realizować przyłącza do prywatnych posesji. Tutaj zaś, trudno wyobrazić sobie wjazd dużą koparką na teren ogrodu prywatnego. Takie działanie mogłoby przynieść zbyt wiele strat. W tym przypadku sprawdzać się będzie minikoparka, która jest lżejsza i bardziej zwrotna. Pozwali nam bezpiecznie dostać się na teren ogrodu i zrealizować niezbędne wykopy pod przyłącze wodno kanalizacyjne.

Młot do minikoparki, jego zastosowanie i przydatność w firmie.

W trakcie realizacji opisanych wyżej wykopów ziemnych, bardzo często można będzie natrafić na różnorodne przeszkody ziemne, których nie sposób pokonać bez użycia sprzętu ciężkiego. Dlatego też, przydatny w takich okolicznościach będzie młot do minikoparki. Pozwoli on nam skutecznie rozkruszyć pozostałe w gruncie, stare konstrukcje betonowe, czy też większe frakcje skalne, które będą utrudniać realizację robót.

Sam montaż młota do minikoparki jest banalnie wręcz prosty i zajmuje kilkanaście minut. Wystarczy zdjąć standardową łyżkę a w jej miejsce kilkoma śrubami przytwierdzić płytę adaptacyjną do posiadanego modelu młota. Potem już tylko montujemy młot i możemy przystąpić do prac wyburzeniowych. Nowoczesne młoty nie wymagają od nas zbyt wielu prac związanych z ich utrzymaniem w toku eksploatacji. Trzeba jedynie pamiętać o regularnym ich smarowaniu.

Wybór i zakup młota.

Decydując się na młot do koparki czy też do minikoparki, warto prawidłowo wybrać konkretny model narzędzia. W tym celu trzeba będzie znać model posiadanej maszyny oraz jej parametry techniczne. Do każdej maszyny będzie dobierany bowiem zupełnie inny młot. Chodzi tutaj głównie o to, aby koparka, czy też minikoparka była w stanie wytrzymać obciążenie eksploatacyjne młota, a to należy do stosunkowo sporych. W trakcie pracy wydzielane będą silne obciążenia, toteż zbyt mała maszyna nie będzie w stanie sprostać obciążeniom i drganiom generowanym przez zbyt duży młot. Najlepiej jeśli kwestią doboru, na podstawie parametrów posiadanej maszyny, zajmie się autoryzowany dostawca jednego z producentów. Będzie on dobrze orientować się w temacie, i zapewni nam prawidłowy dobór młota, aby jego eksploatacja w przyszłości była w stu procentach bezpieczna.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top