Jak zdobyć pierwsze miejsce w wyszukiwarce Google dzięki kilku prostym zabiegom?

Wiele osób myśli, że pierwsze miejsce w wyszukiwarce Google mają tylko strony posiadające szeroko rozbudowany content. Najlepiej składający się z długiej frazy kluczowej. Okazuje się, że wcale tak nie musi być! Dziś wypozycjonowanie mało znanej strony możliwe jest także przy wykorzystywaniu najmniej popularnych w sieci fraz. Wystarczy, że będą one w odpowiedni sposób wyeksponowane. Co to znaczy w praktyce?

Otóż, należy stworzyć treści poparte nie tylko tytułem, ale również nagłówkami – H1, H2, czy H3. W odpowiedniej kolejności, w stosunku do kolejnych akapitów. Nie można zapomnieć też o tym, aby w treści znalazło się kilka powtórzeń kluczowej frazy. Im więcej, tym lepiej, tylko nie warto też przesadzać. Ponieważ tekst ma być przyjemny do czytania, a nie stanowić tylko zlepek słów trudnych do połączenia w jedno sensowne zdanie. Odpowiednia ekspozycja słów oraz dopasowanie nagłówków gwarantują złapanie wysokiej pozycji niedługo po przeprowadzonym procesie zindeksowania. Warunkiem jest też, by domena miała dobrą widoczność w Google.

Pierwsze miejsce w wyszukiwarce Google!

W sieci znaleźć można wiele filmików instruktażowych, jasno i klarownie pokazujących kolejne kroki do osiągnięcia górnej pozycji w Google. Po zgłoszeniu strony z daną frazą w Google Search Console oraz puszczeniu komunikatu na Twitterze wystarczy już tylko kwadrans. By strona we właściwy sposób została zindeksowana. Trafia więc na top 1 na mobile oraz na desktop. Jeśli w to nie wierzymy, zawsze możemy poprosić o screeny lub wrzucić stronę do SeoStation. Co da nam już stuprocentową pewność, że wszystko przebiegło zgodnie z planem! Wszystko to bez wielogodzinnego oczekiwania na rezultaty!

Projektowanie stron www

Media społecznościowe a pozycjonowanie

Jeszcze 10 lat temu mało kto przypuszczał, że media społecznościowe wywrą tak silny wpływ na procesy związane z pozycjonowaniem. W tej chwili, bez czynnego Facebooka czy Instagrama, żadna firma nie ma szans na szersze zaistnienie i zyski. Facebook stał się dla nas nie tylko systemem wymiany codziennych informacji prywatnych, ale także miejscem, gdzie realizujemy się zawodowo. Tam frazy pod wypromowanie danej nazwy, marki, zjawiska, pojawić się mogą już w formie hasztagów. Przez pewien czas traktowanych w sposób dowcipny i niezobowiązujący. Wystarczyło niewiele czasu, by specjaliści od SEO zauważyli, jak wielka siła tkwi w prostych i rekordowo krótkich komunikatach.

Treści przeznaczone pod pozycjonowanie w mediach społecznościowych to nie tylko forma pisana. Coraz częściej skutecznym sposobem na zdobycie pierwszego miejsca w wyszukiwarkach jest umieszczanie w sieci filmów, plików dźwiękowych, działających znacznie atrakcyjniej, niż treść samego tekstu. Który dziś staje się uzupełnieniem formy wizualnej – odpowiedniej dla rozwijającej się w dzisiejszym świecie “kultury obrazkowej”. Kampania reklamowa w postaci klipu, animacji czy spotu – tak rysuje się przyszłość dziedziny promocji marki w Internecie.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top