Projekt ogrodu tanie rozwiązania

Projekt ogrodu nie musi być drogi by ogród był ciekawy i efektowny. Ponieważ wystarczy dobrze dopasować rośliny aby przez cały rok któreś kwitły, tak aby nawet niewielki i urządzony tanim kosztem ogródek był piękny. Niewątpliwie urządzanie ogrodu wiąże się z zamiarem relaksu i spędzania w nim czasu, podziwiania go jak rośnie, kwitnie. Dlatego projektowanie ogrodów to nic innego jak zorganizowany proces doboru roślin do gleby, otoczenia, wyboru kwiatów, ich kolorów względem upodobań użytkowników zielonej przestrzeni.

Zbyt duża przestrzeń

Mając duży ogród i nie chcąc zbyt wiele czasu poświęcać na jego pielęgnacje warto pomyśleć jak stworzyć efektowne rabaty. Przede wszystkim należy wybierać rośliny o dużych rozmiarach. Nie będziemy ich potrzebować zbyt wiele, co bez wątpienia ograniczy koszty tworzenia ogrodu. Ponadto planując zagospodarowanie strefy relaksu warto wybierać przedmioty z recyklingu lub drugiej ręki. Doskonałe meble ogrodowe mogą być wykonane z palet a poduchy z nieużywanych zasłon czy pościeli. Zamiast grilla możemy przygotować miejsce na ognisko. Nie inwestując w krzesła i siedziska możemy wykonać je z pieńków drewna.

Funkcjonalny projekt ogrodu

Bez względu na to czy ogród jest ogromny czy niewielki powinien być funkcjonalny. Zakładanie ogrodów to nie jest łatwa sprawa. Trudno jest sobie wyobrazić całość projektu w głowie widząc przed sobą pusty teren lub co gorsza teren zabałaganiony, nieoczyszczony. Często to najtrudniejsze zadanie. Mimo iż trudnym wydaje się posprzątanie, wykarczowanie i nasadzenie roślin. Zazwyczaj ogród ma pełnić funkcję dekoracyjną i odprężającą, czasem ma być też miejscem spotkań, zabaw dzieci, wizyt towarzyskich. Projektując tę przestrzeń nie można pominąć tych funkcji i potrzeb właścicieli. Jeśli projektujemy ogród dla siebie jest o wiele łatwiej, gdyż wiemy dokładnie czego oczekujemy.

Dobra logistyka

W ogrodzie kluczowa jest logistyka. Ma ona znaczenie zarówno przy spędzaniu czasu wolnego jak również w przypadku pielęgnacji ogrodu. Zamiast falistych obrzeży trawnikowych które niekoniecznie wyglądają estetycznie warto wykonać obrzeża pod postacią prostych linii, wówczas nie będziemy mieć dodatkowej pracy przy koszeniu trawnika. Ustawiając dzieciom trampolinę zwróćmy uwagę na to by nie była zbyt blisko drzew i gałęzi, ale zarazem by była nieco w cieniu. Planując miejsce na grill wybierzemy bezpiecznie pod kątem ewentualnego zaprószenia ognia.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top