Trekking w okolicach Mont Blanc

Wyprawy trekkingowe cieszą się w ostatnim czasie stale rosnącą popularnością. Wynika to głównie z faktu tego, iż trekking jest aktywnością fizyczną, a taka forma wypoczynku, co już niejednokrotnie zostało udowodnione licznymi badaniami, jest zdecydowanie najlepszą. Z roku na rok pojawia się coraz większa grupa pasjonatów wypraw trekkingowych w góry, toteż i biura podróży, coraz częściej tego typu wyprawy decydują się organizować. Dobry trekking w okolicach Mont Blanc, jest jednym zaś z najbardziej popularnych rozwiązań w tym zakresie. W końcu, każdy pasjonat trekkingu z całą pewnością chciałby kilka dni spędzić na szlaku w sąsiedztwie najwyższej góry w tej części Europy. Warto jednakże pamiętać o prawidłowym przygotowaniu się na tego typu wyprawy. Jest to bardzo ważne, głównie ze względów bezpieczeństwa.

Jak przygotować się na trekking w okolicach Mont Blanc?

Co prawda szlaki w okolicy Mont Blanc są doskonale przygotowane, to jednak nie znaczy, iż możemy wybrać się tam w klapkach. Do każdej wyprawy trekkingowej, należy się prawidłowo przygotować przede wszystkim pod względem obuwia oraz odzieży. Poza tym, warto także pamiętać o kwestiach takich jak apteczka pierwszej pomocy, czy niezbędne dodatkowe elementy. Poniższa lista powinna w zupełności wystarczyć jeśli chodzi o amatorski trekking w okolicach Mont Blanc. Poważniejsze wyprawy trzeba będzie niestety uzupełnić o bardziej specjalistyczny sprzęt, niejednokrotnie wręcz alpinistyczny.

  • Obuwie trekkingowe – charakteryzujące się doskonałą przyczepnością zarówno w terenie skalistym jak i na trawie oraz ziemi. Szczególnie istotną będzie przyczepność na nawierzchni mokrej, bowiem na taką można najczęściej liczyć w górach w czasie jesiennym. Poza tym, buty powinny być w pełni wodoodporne i oczywiście sprawdzone przed wyjazdem.
  • Odzież trekkingowa – musi gwarantować wysoki poziom komfortu termicznego bez względu na warunki atmosferyczne panujące na szlaku. Powinna także stwarzać możliwość łatwego łączenia z innymi elementami odzieży w celu dostosowania się do aktualnie panujących warunków.
  • Apteczka pierwszej pomocy – zawierające podstawowe elementy takie jak plastry, opatrunki czy jodynę, oraz niezbędne leki, które zażywamy na co dzień. Niezbędny w apteczce jest także koc termiczny.
  • Butelka na wodę oraz termos na ciepłą kawę lub herbatę.

Bez tego typu wyposażenia, nie powinniśmy wychodzić nawet na najłatwiejszy trekking w okolicach Mont Blanc. Musimy pamiętać, iż w górach zawsze może dojść do różnych zdarzeń i wypadków, kiedy tego typu, podstawowe wyposażenie będzie na wagę złota.

Organizacja wyjazdu na trekking.

W kwestii organizacji, zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług odpowiednio doświadczonego biura podróży. Szczególnie takiego, które regularnie organizuje trekkingi w Alpach wokół masywu Mont Blanc. Pozwoli nam to zapewnić sobie maksymalnie wysoki poziom bezpieczeństwa na trasie, co w tym przypadku jest kwestią zdecydowanie najważniejszą. Z biegiem czasu, nabierając doświadczenia, będziemy mogli podjąć decyzję o samodzielnej organizacji wyjazdu. To jest jednak wyższa szkoła. Potrzeba doświadczenia i wprawy, oraz ogólnych zdolności organizacyjnych. Tym bardziej, iż będziemy organizować wyjazd na trekking w okolicach Mont Blanc. Trzeba będzie także wykazać się znajomością języków obcych, aby dokładnie porozumieć się w obsługa hoteli, schronisk i innych obiektów. Na początku polecamy zdecydowanie wybór biura podróży. Będzie na pewno bezpieczniej i bardziej spokojniej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top