Trekking wokół Mont Blanc

Wśród wielu różnorodnych pomysłów na wyprawę trekkingową, jednym ze zdecydowanie najciekawszych rozwiązań jest wyjazd w Alpy. W szczególności na trekking wokół Mont Blanc. Z cała pewnością jest to jedna z najbardziej urokliwych, alpejskich okolic, gdzie znajdziemy różnorodne trasy turystyczne. Dla każdego coś dobrego. Odnajdą się tutaj zarówno totalni amatorzy, jak i zawodowi alpiniści z wieloletnim doświadczeniem. Znajdziemy tutaj trasy proste, o nie wielkich wymaganiach, ale także trasy wymagające umiejętnego wykorzystywania sprzętu alpinistycznego. Warto sobie więc zaplanować tego typu wyjazd na trekking wokół Mont Blanc, gdyż z cała pewnością, będzie to dla każdego z nas niezapomniane przeżycie.

Jak przygotować się na trekking wokół Mont Blanc?

Jako, że wybieramy się na wyprawę trekkingową w Alpy, to koniecznością będzie prawidłowe się do niej przygotowanie. Tak samo jak w przypadku wielu innych wypraw, tak też i tutaj będziemy mieć do czynienia z konkretnymi wymaganiami. Trzeba się będzie odpowiednio przygotować, jak również zebrać niezbędny ekwipunek. Wybieramy się w końcu w góry, w Alpy, a tutaj nawet na najprostszych szlakach nie ma miejsca na żarty. Tym bardziej, że trekking wokół Mont Blanc będzie obfitować w różne poziomy trudności tras. W zależności od naszych aktualnych możliwości możemy wybrać którekolwiek z nich nam będą odpowiadać.
Bardzo rozsądne będzie tutaj wybranie się na wyprawę z biurem podróży. Szczególnie w przypadku, kiedy nie posiadamy odpowiedniego doświadczenia w tym zakresie. Biura podróży oferujące nam wyprawy na trekking wokół Mont Blanc, znajdziemy bez większych trudności. Jest to bardzo popularny kierunek wyjazdów, toteż w większości biur organizujących wyprawy trekkingowe, taką ofertę znajdziemy. Warto jednakże zwrócić uwagę na kwestię tego, czy będzie to wyprawa z przewodnikiem. Najlepiej żeby takowy był na całej wycieczce. Pozwoli to nam bowiem osiągnąć wyższy poziom bezpieczeństwa.

Wyposażenie niezbędne na trekkingu wokół Mont Blanc

Jak już wspomnieliśmy, trekking wokół Mont Blanc, będzie przed nami stawiać pewne wymagania. Z reguły też, wybierając konkretną ofertę danego biura podróży, dostaniemy kompletną listę wytycznych w zakresie wyposażenia. Niemniej jednak, w większości przypadków, podstawowe wyposażenie będzie dokładnie takie samo.

Do najważniejszych elementów podstawowego wyposażenia, będziemy tutaj więc zaliczać:

  • Plecak o pojemności około 30-40 litrów – najlepiej wykonany z solidnego i nieprzemakalnego materiału
  • Obuwie górskie – o solidnej podeszwie i wysokie ponad kostkę. Warto aby to były profesjonalne buty trekkingowe, pokryte membraną wodoodporną.
  • Odzież trekkingowa – gwarantująca zabezpieczenie przed chłodem i deszczem. Tym bardziej, iż górach pogoda może szybko zmienić się o 180 stopni.
  • Apteczka pierwszej pomocy – wyposażona w najważniejsze leki i opatrunki oraz koc termiczny. Do tego warto zabrać wszystkie leki, które aktualnie musimy zażywać.
  • Ochrona przed promieniowaniem UV – jako, że w górach, na ośnieżonych stokach, słońce będzie ślepić jeszcze bardziej, jest to niezbędne. Musimy zaopatrzyć się w dobrej klasy okulary z filtrem UV, oraz krem z filtrem UV.

Mamy tutaj więc sporo podstawowego, niezbędnego wyposażenia. Do tego w zależności od warunków i konkretnej trasy, będziemy czasami zmuszeni wypożyczyć sprzęt alpinistyczny, taki jak raki, uprząż, kijki trekkingowe. Czasem trzeba będzie nawet wykorzystać czekan alpinistyczny. Tego typu sprzęt jednakże będzie wypożyczany na miejscu, toteż nie mamy konieczności jego kupna.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top