Urok lustra w sypialni

Sypialnia to doskonałe miejsce na wyeksponowanie luster. Zazwyczaj oprócz funkcji sypialnej pomieszczenie to również mieści swego rodzaju garderobę, stąd też lustra przydadzą się jako zwierciadła prezentujące nas w wybranej kreacji dnia.

Lustra dodają przestrzeni

Sypialnie mogą mieć rozmaite rozmiary, jednak jako pokoje sypialne zwykle nie są zbyt duże i przestronne. Aby dodać im przestrzeni warto zastosować lustro, które optycznie powiększa przestrzeń. To od nas zależy jak wiele i jak duże lustra będą odpowiednie do naszej alkowy. Ważne byśmy sami dobrze się czuli w ich obecności. Aktualnie można zamówić lustra na wymiar, według indywidualnego projektu co umożliwia idealne dopasowanie lustra do sypialni. W małej przestrzeni świetnie sprawdzają się lustra nad łóżkiem na drzwiach szaf lub na suficie.

Unikalne potrzeby

Poza oddziaływaniem na przestrzeń lustra w sypialni oddziałują również na zmysły użytkowników tej przestrzeni. Stąd też wiele osób by rozniecić żar małżeńskiej alkowy montuje lustra w sypialni. Czasem nawet niewielkie lustro podświetlone świecą w półmroku dodaje romantyczności zbliżeniom w łóżku. Obserwowanie się nawzajem w lustrze również wspiera nastrój tak potrzebny w sypialni.

Klasyczne czy nowoczesne

Mimo, iż na rynku dostępnych jest szereg oryginalnych luster nawiązujących do nowoczesności, to największą popularnością w sypialni cieszą się klasyczne modele luster. Poza lustrami wkomponowanymi w meble najchętniej korzystamy z luster w ramie stojących lub wiszących nad toaletką czy komodą. Lustra są niemal nieodłączną dekoracją sypialni, to swego rodzaju tradycja, która mimo zimny trendów wciąż się pojawia w nowej odsłonie. Warto dodać, iż lustro w sypialni może być wzorzyste, dekoracyjne, fazowane, podświetlane itd. Odpowiednio wyeksponowane może stanowić główny element wystroju, jak również wkomponowane w pozostałe elementy pozostać niezauważalne.

Polecamy: Jak urządzić kuchnię swoich marzeń

Lustra na zamówienie

Coraz częściej wyposażając sypialnię korzystamy z usług stolarskich i indywidualnych projektów zabudowy sypialni względem dostępnych wymiarów. Planując meble do sypialni warto również wybrać lustro komponujące się z łóżkiem, szafą itd, Z uwagi na fakt iż statystycznie sypialnie najczęściej sytuowane są w pomieszczeniach pod skosem, na poddaszach nie jest łatwo dopasować zwierciadło do sypialni. By lustro spełniało swe zadanie musi być odpowiednia przestrzeń przed nim dająca perspektywę widoku. Również nie bez znaczenia jest kąt jego oświetlenia. Wybierając lustro możemy zadbać o wszystkie te elementy.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top