Tatrzańskie atrakcje – Jaskinia Mroźna

Tatry to wyjątkowe góry, a atrakcji na ich terenie nie brakuje. Wycieczki po tatrzańskich dolinach oraz zdobywanie górskich szczytów to najbardziej popularne formy turystyki, z którymi od lat kojarzone są Tatry. Warto jednak pamiętać i o takich atrakcjach, jakimi są tatrzańskie jaskinie. Wiele z nich znanych i penetrowanych jest od lat, choć istnieją i takie jaskinie, które wciąż kryją sporo tajemnic. Gdzie warto się wybrać, by odkryć piękno podziemnego świata?

Jaskinia Mroźna

Jedną z tych jaskiń, do których w czasie wycieczki po Tatrach z pewnością warto zajrzeć, jest Jaskinia Mroźna. Ze względu na swe położenie na terenie popularnej Doliny Kościeliskiej jest ona jedną z najsłynniejszych jaskiń tatrzańskich, a chętnych do jej zwiedzenia nie brakuje.

Jaskinia ta wznosi się wysoko nad dnem niezwykle popularnej Doliny Kościeliskiej, którą każdego roku pokonuje tak wielu turystów. Jaskinia Mroźna znajduje się w grzbiecie Organów, które są z kolei najdalej na zachód wysuniętą częścią Czerwonych Wierchów. Sama Jaskinia Mroźna uznawana jest za jedną z I najciekawszych jaskiń, które mogą zwiedzić turyści w Tatrach. Cała trasa turystyczna liczy tu sobie aż 350 metrów długości, a wędrówka po jaskini zajmuje około godziny. Na turystów czeka tu m. in. oświetlenie, dzięki czemu od maja do października można jaskinię wygodnie i bezpiecznie zwiedzić.

Atrakcje jaskini

Warto też pamiętać o konieczności wykupienia dodatkowego biletu do jaskini oraz o tym, że w jej wnętrzu obowiązuje ruch jednostronny. A jakie atrakcje czekają w tej jaskini? Tatry mogą się tu pochwalić tak ciekawymi atrakcjami, jak Cmentarzysko Nacieków oraz Wielka Komora. W czasie wycieczki po tej jaskini można też zobaczyć Sabałowe Jeziorko oraz niezwykłe zgrupowanie stalagmitów, które nazywane jest „Ogórkiem”.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top